Blog Blog Blog Blog

Wybierając Aluda masz pewność, że zamieszkasz w wymarzonym domu w zaplanowanym terminie

Oczywiście możesz zbudować cały dom sam. Ale wtedy jesteś zmuszony poświęcić wiele czasu i energii na stworzenie twojego dzieła marzeń. Budując sam będziesz potrzebował bardzo dużo czasu a na efekty twojej pracy będziesz musiał długo czekać.

Wybierz dom o:

Jak najmniejszej kubaturze - zaoszczędzisz na ogrzewaniu i budowie domu, pamiętasz do czego służyły całki w średniej szkole – do obliczania najmniejszej powierzchni lub objętości brył – i tu są oszczędności

Najbardziej prostym projekcie budowy – zaoszczędzisz na projekcie, materiałach i całej budowie domu

 

Zwartej bryle – znowu zaoszczędzisz

Ile kondygnacji ma mieć dom?

  • Dom parterowy – musisz mieć spora działkę, aby móc postawić funkcjonalny dom parterowy. W domu parterowym wydasz więcej na ogrzewanie, ale masz lepszy kontakt z przyrodą. Jeżeli nie masz działki pow. 1500 m2 wybierz inny projekt.
  • Dom z poddaszem użytkowym – masz wydzieloną strefę dzienną – parter od nocnej –poddasze. Nie wykorzystasz całej powierzchni poddasza, bo masz ściankę kolankową. Dom z użytkowym poddaszem ma dużą powierzchnię dachu, która musisz bardzo dobrze ocieplić.

Z dniem 8 lipca 2009 r. weszły w życie nowe warunki o usytuowaniu budynków oraz innych obiektów. Dzięki dość precyzyjnym zapisom nowe rozporządzenie ogranicza uznaniowość organów administracyjnych w przypadku sytuowania budynku przy granicy działki.

Warunki budowy domu dla budynków jednorodzinnych

Standardowe odległości od granicy działki, w jakich można postawić dom, nie uległy zmianie. Budynku nadal nie można wybudować w odległości mniejszej niż:

  • 3 m od granicy działki, gdy dom jest zwrócony w stronę granicy ścianą bez otworów,
  • 4 m od granicy działki, gdy dom jest zwrócony do granicy działki ścianą z otworami okiennymi i drzwiowymi.

Podstawowa kwestią jest wybór projektu domu pomiędzy projektami typowymi – dostępnymi w różnego rodzaju katalogach- a indywidualnym projektem domu. To tak samo jak kupujesz garnitur lub suknie ślubną, możesz pójść do krawca i go lub ją uszyć albo kupić w sklepie. Sam wiesz, jakie są tego korzyści. Podobnie jest z projektem domu.
Jeżeli wybierzesz projekt typowy, to musisz się liczyć z ograniczeniami. Przy projekcie typowym musisz pamiętać, że i tak musisz go dostosować do indywidualnych Twoich warunków zabudowy.

Kontakt

Aluda
ul. Spacerowa 41

85-386 Bydgoszcz
T. 52 522 20 25
kontakt@aluda.pl

Aktualności

Jak wybrać wykonawcę domu?

Wybierając Aluda masz pewność, że zamieszkasz w wymarzonym domu w zaplanowanym terminie

Oczywiście możesz zbudować cały dom sam. Ale wtedy jesteś zmuszony poświęcić wiele czasu i energii na stworzenie

...

Jaki wybrać dom dla siebie?

Wybierz dom o:

Jak najmniejszej kubaturze - zaoszczędzisz na ogrzewaniu i budowie domu, pamiętasz do czego służyły całki w średniej szkole – do obliczania najmniejszej powierzchni lub objętości brył – i tu

...

Wyślij zapytanie

Blog