Usługi budowlane Usługi budowlane Usługi budowlane Usługi budowlane

Do elementów wykończenia szczególnie kreujących atmosferę danego wnętrza należą drewniane podłogi. Charakteryzują się one unikalnym wyglądem, osiąganym dzięki zastosowaniu desek czy klepek z naturalnego drewna, z widoczną strukturą włókien oraz sękami. Dodatkowo na walory dekoracyjne wpływa także wielość dostępnych gatunków drewna. Służymy Klientom radą i pomocą przy wyborze określonego rodzaju materiały wykończeniowego.

Tafle szkła oraz lustra należą do najciekawszych elementów wykończeniowych. Swą popularnością dorównują takim materiałom, jak okładzina kamienna, płytki ceramiczne czy drewno. Najczęściej spotykamy je w łazienkach (kabiny prysznicowe), a także salonach czy przedpokojach.

W ramach naszej działalności zapewniamy montaż dekoracji oraz elementów wyposażenia, wykonanych ze szkła. Klientom rekomendujemy zawsze wybór szklanej kabiny prysznicowej (bądź też przesłony do natrysku). Sprawdza się ona zdecydowanie lepiej od konstrukcji wykonanych z tworzyw sztucznych – przede wszystkim ze względu na znacznie wyższa trwałość materiału, a także łatwość czyszczenia i konserwacji.

Luksusowe domy i mieszkania bardzo często wyposażane są w wykończenia z naturalnego kamienia. Wiele osób bardzo ceni sobie unikalność faktury i wzoru tych materiałów – tak niezwykłych, że często kamień „wygrywa” np. z glazurą. I choć tradycyjne płytki stosuje się przede wszystkim w łazienkach i kuchniach, to płyty i płytki z kamienia wykorzystuje się często także w holach, salonach, pokojach, jadalniach, gabinetach itp.

Klientom, którzy planują duże modyfikacje we wnętrzach, chcą zlecić prace modernizacyjne bądź decydują się na przebudowę mieszkania/domu, rekomendujemy tzw. „suchą zabudowę”. Polecamy ją zwłaszcza, jeśli Klient chce wprowadzić zmiany bez przeprowadzania dużych i czasochłonnych prac budowlanych. Sucha zabudowa polega na montażu płyt g-k lub OSB. 

Zaletą płyt gipsowo-kartonowych jest ich funkcja termoizolacyjna, a także zdolność do izolacji akustycznej. Dodatkowo stanowią one oczywiście dekorację pomieszczenia. Płyty mocowane są na konstrukcji metalowej, dzięki czemu tworzą szczelną, a jednocześnie wytrzymałą warstwę. W ten sposób uzyskujemy ściany działowe proste lub w formie łuku, a także ścianki działowe na poddaszach czy przedścianki.

Elementy sztukateryjne, jeśli zostaną właściwie wybrane, mogą zupełnie odmienić charakter pomieszczeń. Pozwalają one wprowadzić do wnętrz bogactwo rodem z królewskich pałaców lub też delikatnie ozdobić klasyczne i nowoczesne domy, mieszkania, przestrzenie biurowe. Dobór profili zależy od oczekiwań Klienta. We wnętrzach luksusowych, retro, rustykalnych itp. rekomendujemy wyraźne, rzucające się w oczy sztukaterie. Do pomieszczeń klasycznych zalecamy natomiast minimalistyczne, proste elementy dekoracyjne.

Kontakt

Aluda
ul. Spacerowa 41

85-386 Bydgoszcz
T. 52 522 20 25
kontakt@aluda.pl

Aktualności

Jak wybrać wykonawcę domu?

Wybierając Aluda masz pewność, że zamieszkasz w wymarzonym domu w zaplanowanym terminie

Oczywiście możesz zbudować cały dom sam. Ale wtedy jesteś zmuszony poświęcić wiele czasu i energii na stworzenie

...

Jaki wybrać dom dla siebie?

Wybierz dom o:

Jak najmniejszej kubaturze - zaoszczędzisz na ogrzewaniu i budowie domu, pamiętasz do czego służyły całki w średniej szkole – do obliczania najmniejszej powierzchni lub objętości brył – i tu

...

Wyślij zapytanie

Usługi budowlane